Tężyczka to stan, w którym nasz organizm tworzy za dużo magnezu a także wapnia.

Tężyczka to stan chorobowy, w którym mięśnie ciała nie są w stanie poprawnie się kurczyć. Jest to spowodowane obniżonym poziomem wapnia albo potasu we krwi albo wysokim poziomem glukozy. Tężyczkę można leczyć podawanymi doustnie preparatami wapnia oraz preparatami z witaminą D.

Tężyczka to stan, w którym organizm wprowadzony jest w stan nadpobudliwości. Wynika to często z nienormalnie wysokiego poziomu pobudzenia, w większości wynikającego z przedłużającego się a także bardzo intensywnego stresującego okresu. Ten stan może być również spowodowany niektórymi typami leków, takimi jak sterydy albo lit.

Tężyczka to stan, w którym nasz organizm produkuje bardzo dużo magnezu oraz wapnia. Może prowadzić do skurczów mięśni, drgawek a także arytmii serca.

Symptomy tężyczki obejmują:

– Napady padaczkowe – jest to forma zaburzonej aktywności mózgu, która prowadzi do utraty przytomności, a w niektórych przypadkach do śmierci. Może się to wahać od stanu łagodnego do ciężkiego a jest zazwyczaj wywołane zaburzoną aktywnością elektryczną mózgu. Jeżeli dana osoba ma więcej aniżeli trzy napady dziennie, zostanie stwierdzona padaczka.

– Skurcze włókien mięśniowych – to bardzo bolesne mimowolne skurcze mięśni, częstokroć spowodowane większym obciążeniem mięśni. Takie skurcze są często spotykanym zjawiskiem u osób uprawiających sport zawodowo, takich jak biegacze oraz rowerzyści.

– Mrowienie lub drętwienie skóry. Uczucie może być tak silne, iż wydaje się, iż elektryczne wstrząsy przebiegają przez dotkniętą część.

Czytaj dalej: https://pracownia-emg.pl/tezyczka-nerwicowa/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.