Większość osób zwraca szczególną uwagę na nieładny wygląd krzywego zgryzu.

Poprawianie naszego zgryzu przeprowadza się obecnie w dość zwykły sposób, stosując w tym celu różnorodne typy aparatów ortodontycznych. Wyróżniamy wśród nich zarówno stałe i zdejmowane. Aparaty stałe są z pewnością znacząco lepsze. Ze zdejmowanych aparatów mogą zresztą korzystać tylko maluchy, z tego powodu osoba dorosła, która ma krzywy zgryz, w tym samym momencie powinna spoglądać wyłącznie na ofertę aparatów stałych. Oferta aparatów stałych została jednakże niedawno mocno zróżnicowana.

Ortodoncja poszła znacznie do przodu i właśnie dlatego oferuje osobom różne nowoczesne rozwiązania. Dzięki nim dosłownie każdy może zagwarantować sobie przepiękny uśmiech. A ze złym zgryzem bez wątpienia należy walczyć. Ten problem nie jest wyłącznie problemem w naszym wyglądzie, bo poza tym, iż oczywiście pogarsza wygląd, to przede wszystkim może destrukcyjnie oddziaływać na stan naszych zębów, osłabiając je i z tego powodu często stają się źródłem wielu innych zaburzeń zdrowotnych.

Stałe aparaty ortodontyczne pozwalają przywrócić zębom prawidłowe dla nich ustawienie i w taki właśnie prosty sposób korygują nasz zgryz. Konstrukcja aparatu stałego zawsze będzie składać się z podobnych elementów, to znaczy przede wszystkim z zaczepów a także niedużych pierścieni, których rodzaje dostosowywane są poprzez doktora do zębów danego pacjenta. Te elementy przytwierdza się później do uzębienia pacjenta na stałe. Pierścienie stanowią stelaż, dlatego że to one przymocowywane są do zębów trzonowych umożliwiając aparatowi samodzielne przesuwanie się. W tego rodzaju aparatach zasadniczą funkcję odgrywają także zamki. Dawniej stałe aparaty ortodontyczne tworzono tylko i wyłącznie z metalu, zaś na dzień obecny właściwie każdy pacjent otrzymuje do swobodnego wyboru zamki wytwarzane z całkiem innych, zwykle lepiej prezentujących się surowców, czyli głównie z ceramiki. Niektóre aparaty są nawet niewidoczne na uzębieniu. Produkuje się je z przezroczystych drobnych elementów ceramicznych, jakich z daleka faktycznie nie da się dostrzec gołym okiem. To, jaki rozmiar ostatecznie będą mieć poszczególne zamki, zależy również z pewnością od wielkości zębów.

Dzisiaj jednakże właściwie każdy przyszłościowy aparat jest na tyle eleganckim produktem, że żaden pacjent nie powinien wykazywać żadnych obaw przed założeniem takiego urządzenia. Niektórzy ludzie są wręcz zdania, że ma on wyjątkowy urok. Czasem potrafi stać się wręcz nietypowym dodatkiem i ciekawym uzupełnieniem naszego wyglądu. Znakomita większość osób zwraca uwagę na nieładny wygląd krzywego zgryzu, ale ważniejsze jest to, że złe ustawienie naszych zębów może prowadzić do szeregu innych chorób a także kłopotów.

Czasem krzywy zgryz bywa źródłem powtarzających się bólów głowy. Często ma może również prowadzić do paradontozy lub wręcz samoistnego kruszenia się zębów. A po co się męczyć, skoro wszelkie te problemy mamy możliwość z łatwością przeskoczyć? W tym celu trzeba podjąć decyzję o zamontowaniu aparatu ortodontycznego.

Więcej: Aparaty stałe chorzów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.